دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

بهترین دکتر برای تنبلی تخمدان در کرج

هنگامی که برای کمک گرفتن از پزشک متخصص آماده هستید تا در نهایت بدانید که آیا علائم شما در واقع ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است یا خیر، آماده باشید که برای درمان خود تلاش کنید. شما باید قاطع باشید و مهم نیست چه اتفاقی می افتد یا چه چیز هایی به شما گفته می شود، شما باید روحیه خود را مثبت نگه دارید. حقیقت این است که پیدا کردن بهترین دکتر برای تنبلی تخمدان در کرج ممکن است کمی طول بکشد.

بهترین دکتر برای تنبلی تخمدان

با توجه به یک نظرسنجی در سال 2017 از 1385 زن از 32 کشور، بزرگترین مطالعه ای که تاکنون به تجربیات زنان در مورد تنبلی تخمدان پرداخته شده است – نیمی از زنانی که پاسخ دادند گفتند که قبل از تشخیص، سه یا چند پزشک متخصص را ملاقات کرده اند.

بیش از دو سال طول کشید تا حداقل 30 درصد از این زنان در نهایت تشخیصی دریافت کنند که نشان دهد علائم آنها ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک است و زمانی که بیماری این زنان در نهایت تشخیص داده شد، بیش از نیمی از آنها گفتند که حمایت عاطفی کمی دریافت کرده‌اند. یا اطلاعاتی در مورد آنچه که باید در مورد عوارض طولانی مدت ابتلا به PCOS از طرف پزشک خود دریافت نکردند.

شما تنها نیستید! راه های مفیدی وجود دارد که به شما کمک می کند در طول سفر PCOS خود خوش بین، متمرکز و آگاه باشید.

هر چیزی که می توانید در مورد PCOS بیاموزید. مهم‌ترین نکته این است که مطمئن شوید اطلاعات را از منابع قابل اعتماد جمع‌آوری می‌کنید – به صورت آنلاین، در کتاب‌ها، از افراد آگاه – تا به شما کمک کند تا احساس قدرت کنید تا مراقبت‌های خود را انجام دهید. این می تواند به شما در انتخاب شیوه زندگی هوشمندانه کمک کند و بفهمید که چه سوالاتی را باید از پزشکان خود در مورد تشخیص و مراقبت خود بپرسید.

به بدن خودت گوش کنید هیچکس شما را بهتر از شما نمی شناسد. به غرایز خود اعتماد کنید. برای کمک به مدیریت مراقبت‌های خود، علائم، شیوه زندگی و درمان‌های خود را پیگیری کنید زیرا این بینش‌ها می‌تواند به شما و پزشکتان کمک کند تا بفهمید چه چیزی موثر است، چه چیزی کمک نمی‌کند، و بهتر درک کنید که PCOS چگونه بر شما تأثیر می‌گذارد تا پزشکتان بتواند آن را تنظیم کند.

دکتری پیدا کنید که بتوانید برای درمان PCOS خود به او اعتماد کنید

پزشکانی که می توانند به بهترین نحو سندرم تخمدان پلی کیستیک را تشخیص داده و درمان کنند، متخصص زنان و زایمان بوده. از آنجایی که مشکلات قاعدگی و باروری می تواند اولین علائم هشدار دهنده PCOS باشد، بسیاری از زنان سفر درمانی خود را با متخصص زنان خود آغاز می کنند. بسته به نیاز شما و سایر علائم، متخصص زنان ممکن است به درمان شما ادامه دهد یا شما را به یک متخصص غدد ارجاع دهد تا مراقبت شما را هماهنگ کند.

چگونه تصمیم می گیرید که به کدام پزشک مراجعه کنید؟ با پزشک متخصص فعلی خود شروع کنید. از آنها بخواهید شما را به کسی که تجربه زیادی با PCOS دارد ارجاع دهند. منطقی است که از متخصص بپرسید که معمولاً چند زن مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک را معمولاً در یک هفته معالجه می کنند… شما پزشکی می خواهید که حداقل 2 تا 3 مورد را پاسخ دهد تا بدانید که آنها با مراقبت از بیمار از سندرم تخمدان پلی کیستیک آشنا هستند و در حال حاضر در حال مراقبت از بیمار در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند.

سوالاتی که باید از بهترین دکتر برای تنبلی تخمدان در کرج خود بپرسید

  • چگونه می توانید مطمئن شوید که PCOS دارم و چیز دیگری ندارم؟
  • علت احتمالی سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) من چیست؟
  • آیا من در معرض سایر مشکلات سلامتی هستم؟
  • چه تغییراتی در سبک زندگی باید ایجاد کنم تا به کاهش برخی از علائم کمک کنم و چگونه می توانم تغییرات درست را با موفقیت ایجاد کنم؟
  • چه نوع رژیم غذایی به من در تنظیم سطح قند خون کمک می کند؟
  • چگونه می توانم وزن کم کنم اگر همه چیزهایی که قبلاً امتحان کرده ام شکست خورده باشد؟
  • گزینه های درمانی من چیست و چه درمانی برای من بهتر است؟
  • من می خواهم باردار شوم – چه کاری می توانم انجام دهم؟

اما تنها به پرسیدن این سوالات اکتفا نکنید. زنان مبتلا به PCOS می گویند که به همان اندازه مهم است که احساس کنید پزشک واقعاً به شما اهمیت می‌دهد و نگرانی های شما را جدی می گیرد.

در یک مطالعه بریتانیایی، 4 زن گفتند که احساس می‌کنند بهترین درمان را از پزشکانی دریافت می‌کنند که:

فرآیند تشخیص را به وضوح توضیح دهید، به شما اجازه می دهد بدانید که در مرحله بعد چه چیزی را انتظار دارید و گزینه های درمانی شما چیست.

اطلاعات مفید فراوانی را در مورد آنچه در مورد PCOS می‌دانید و نمی‌دانید ارائه دهد.

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا