دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

چگونه بهترین متخصص زنان و زایمان کرج را انتخاب کنیم؟!

در طول بارداری، بهترین متخصص زنان و زایمان کرج می تواند در مورد مراقبت های دوران بارداری، شما را راهنمایی کند و به شما و کودکتان کمک کند تا سالم بمانید. از آنجایی که در طول بارداری بارها به این پزشک مراجعه خواهید کرد، مهم است که به او اعتماد کنید و در پرسیدن سوالات و ابراز نگرانی راحت باشید. متخصص زنان و زایمان شما اکثر نیازهای مراقبت های بهداشتی شما را در طول بارداری و در دوره پس از زایمان برآورده می کند. او همچنین ممکن است نوزاد شما را به دنیا بیاورد.

✔ بیشتر بخوانید: بهترین دکتر برای تنبلی تخمدان در کرج

چگونه بهترین متخصص زنان و زایمان کرج را پیدا کنیم؟

از دوستان، خانواده، همسایگان، آشنایان و پزشک فعلی خود برای برای معرفی متخصص زنان و زایمان خوب مشورت بگیرید. مطمئن شوید که نیازهای کسانی که از آنها می‌پرسید شبیه نیازهای شما است، زیرا ممکن است پزشکی که برای یک بیمار ایده‌آل است برای شما مناسب نباشد.

هر مشکل خاصی را که دارید در نظر بگیرید. مسائل بهداشتی در بارداری معمولاً شامل شرایط پزشکی مانند چاقی، دیابت، فشار خون بالا، افسردگی یا آسم است. برخی از متخصصین زنان و زایمان ممکن است در درمان بیماران باردار با برخی از این شرایط تخصص داشته باشند و ممکن است برای شما مناسب تر باشند.

چگونه بهترین متخصص زنان و زایمان کرج را پیدا کنیم

چه چیزی را از متخصص زنان و زایمان بپرسید

از اولین ویزیت خود با بهترین متخصص زنان و زایمان کرج، برای تایید بارداری و آشنایی با پزشک خود استفاده کنید. ارائه فهرستی از نگرانی های سلامتی خود می تواند مفید باشد تا متوجه شوید که پزشک شما معمولاً چگونه با این مسائل برخورد می کند. مهم است که احساس کنید به سؤالات شما گوش داده می شود و به رضایت شما پاسخ داده می شود، و تعیین اینکه آیا شما و پزشکتان نظرات مشابهی در مورد درمان ها دارید یا خیر. در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ساعات اداری و مراقبت های فوریدر دوران بارداری، بدن شما در حال گذراندن دوره ای از تغییر و رشد سریع است. حتی در بارداری های سالم، علائم غیر معمول ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شوند. در مورد ساعات اداری استاندارد و اینکه آیا ساعات طولانی‌تری برای قرارهای مراقبت فوری وجود دارد یا خیر سؤال کنید.
موارد اضطراریاگر در دوران بارداری آسیب دیدید یا به شدت بیمار شدید، پزشک چه روشی را توصیه می کند؟
اگر باید به اورژانس مراجعه کنید چه زمانی باید به او اطلاع داده شود؟
دریافت پاسخ به سوالاتاحتمالاً سؤالاتی دارید که نیازی به قرار ملاقات ندارند. روش دریافت پاسخ سوالات خود را بیابید. آیا دکتر با شما تماس خواهد گرفت یا یک پرستار به برخی از سوالات پاسخ خواهد داد؟ آیا باید برای تمام نگرانی های دوران بارداری خود با پزشک متخصص زنان تماس بگیرید یا مواردی وجود دارند که به بهترین وجه توسط پزشک اولیه شما رسیدگی می شود؟
ارجاع به متخصصیندر برخی شرایط، دکتر شما ممکن است بخواهد شما را به یک متخصص دیگر ارجاع دهد. دریابید که روند ارجاع چگونه کار می کند و احتمال دارد پزشک شما را ارجاع دهد و برای چه شرایطی.
نسخه هادر مورد داروهایی که ممکن است مصرف کنید به متخصص زنان و زایمان خود بگویید. اگر در طول بارداری نیاز به پر کردن مجدد نسخه دارید، آیا این کار از طریق مطب دکتر انجام می شود؟
هنگامی که دکتر شما دور استحتی پزشکان به مرخصی می روند و یا بیمار می‌شوند. اگر پزشک شما بخشی از یک انجمن است، قرار ملاقات او باید توسط یکی دیگر از پزشکان تحت پوشش قرار گیرد. اگر پزشک شما به طور مستقل عمل می کند، می خواهید بفهمید که اگر پزشک شما در دسترس نباشد، چه کسی شما را ملاقات خواهد کرد.
امروزه، اکثر متخصصین زنان و زایمان عضوی از انجمن هستند که به نوبت زایمان در بیمارستان را پوشش می دهند. این به طور کلی برای همه افراد درگیر بهتر است زیرا پزشک شما از قرار ملاقات های برنامه ریزی شده منظم با شما برای مراقبت از سایر بیمارانی که در حال زایمان هستند فراخوان نمی شود. با این حال، ممکن است به این معنا باشد که پزشکی که نوزاد شما را به دنیا می‌آورد، کسی نباشد که برای مراقبت‌های دوران بارداری خود به آن مراجعه کرده‌اید.
رفتار دوستانهبه لحن و رفتار دوستانه کارکنان با بیماران توجه کنید. آیا احساس راحتی می کنید که اگر یک سوال داشتید با مطب تماس بگیرید؟ به خاطر داشته باشید که دوران بارداری ممکن است در اواخر بارداری، زمانی که قرار ملاقات های شما هفتگی است، ناراحت کننده باشد.
امور مالیبرای اطلاع از نحوه رسیدگی به صورتحساب، با کارکنان مطب تماس بگیرید. بسته به نوع بیمه ای که دارید، ممکن است مجبور شوید قبل از مراجعه به پزشک مبلغی را پرداخت کنید. بررسی کنید که آیا صورتحساب خود را به شرکت بیمه می‌دهد یا باید خودتان پرداخت کنید و رسیدها را برای بازپرداخت به شرکت بیمه ارسال کنید. همچنین از پرداخت هزینه برای کارهای آزمایشگاهی و سایر آزمایشات بیرونی مطلع شوید.
دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا