دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

شکل و اندازه لابیاها در زنان مختلف متفاوت است. علاوه بر این، در موارد خاص، لابیاها ممکن است دارای عدم تقارن یا ظاهر بدی باشند که باعث می شود زن احساس خوبی در مورد خود نداشته باشد. لابیاپلاستی برای بهبود ظاهر، شکل و اندازه کلی لابیا طراحی شده است تا به زن کمک کند از نظر احساسی اعتماد به نفس بالا داشته باشد و از نظر جسمی ظاهر خوب. در ادامه به موضوع رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی پرداخته می‌شود.

روش های جوانسازی واژن معمولاً برای افزایش اعتماد به نفس بیمار انجام می شود. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تا چه مدت پس از جراحی می‌تواانید فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید. این امری ضروری است که به بدن خود اجازه دهید پس از لابیاپلاستی بهبود یابد.

هنگام مشاهده پیشرفت بهبودی جراحی لابیاپلاستی، بیماران اغلب یک سوال رایج دارند: “چه مدت پس از جراحی لابیاپلاستی می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟” در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد انجام این روش در نظر بگیرید.

پرهیز از رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

اکثر بیماران لابیاپلاستی باید حداقل یک ماه پس از عمل برای فعالیت جنسی صبر کنند. لابیاپلاستی انواع مختلفی دارد. اگر عمل جراحی را روی لابیا‌های کوچک و بزرگ انجام داده‌اید، ممکن است لازم باشد مدت بیشتری برای بهبودی صبر کنید. بر این اساس، هر کس به طور متفاوتی بهبود می یابد.

از همین رو، ضروری است که قبل از شروع مجدد رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی، زمان استراحت لازم را به بدن خود بدهید. جراح پس از بررسی برش ها در یکی از جلسات بعد از عمل، به شما خواهد گفت که از چه زمان می‌توانید فعالیت جنسی خود را شروع کنید.

پرهیز از رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی
پرهیز از رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

خطرات رابطه جنسی قبل از بهبودی کامل

لابیا ها نقش اصلی را در رابطه جنسی ایفا می کنند. جراحی زیبایی لابیاپلاستی شامل برش هایی در اطراف ناحیه واژن است. قبل از انجام فعالیت های جنسی باید زمان کافی را در نظر بگیرید تا به طور کامل بهبود یابید. بزرگ‌ترین نگرانی از عدم اجازه دادن زمان کافی برای بهبودی این است که ممکن است رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی به زخم در حال بهبود آسیب برساند.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی و سایر فعالیت های فیزیکی بر زخم و پوست در حال بهبودی فشار وارد می کند. این می تواند منجر به عوارضی در بهبودی شود. تحریک برش ها می تواند منجر به عفونت شود. اگر بخیه ها هنوز به درستی بسته نشده باشند ممکن است باعث باز شدن مجدد آنها شود. اگر قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید، باید حداقل یک هفته استراحت مطلق داشته باشید. این استراحت برای ریکاوری بدن شما ضروری است.

بیشتر بخوانید: مراقبت های قبل از لابیاپلاستی

در این دوره نباید سر کار بروید یا کارهای خانه را انجام دهید. جراح از شما می‌خواهد چند هفته دیگر صبر کنید تا ورزش‌ها و سایر فعالیت‌های سنگین را دوباره شروع کنید. با برطرف شدن تورم و ته نشین شدن و بهبود بافت ها، متوجه خواهید شد که لابیای جدید و جوانی شکل می گیرد.

این حدود ششمین هفته پس از عمل جراحی قابل مشاهده خواهد بود. باید بدانید که نتایج به مرور زمان بهبود خواهند یافت. ممکن است حداقل 6 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی قابل مشاهده باشد.

نکاتی برای بهبود سریعتر

پرهیز از فعالیت جنسی می تواند سخت باشد، به خصوص زمانی که شما جراحی زیبایی انجام داده اید. عادات و روال خاصی برای مراقبت های بعدی وجود دارد که می تواند به تسریع روند بهبودی کمک کند. این عادات حداقل تضمین می کند که شما پس از یک ماه به جای نیاز به زمان بهبودی بیشتر، آماده رابطه جنسی هستید.

مصرف داروهای ضدالتهابی و مسکن های تجویزی دقیقاً طبق دستور.
مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها طبق دستور. این موارد به دلیل احتیاط فراوان به بیماران لابیاپلاستی برای جلوگیری از عفونت داده می شود.
استراحت زیاد

سوالات متداول

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا