دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

سن مناسب برای لابیاپلاستی

ما در این نوشتار می خواهیم تا در مورد سن مناسب لابیاپلاستی صحبت کنیم پس اگر می خواهید تا در مورد این موضوع بیشتر بدانید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید. در حقیقت محدودیت سنی خاصی برای این عمل وجود ندارد و در صورت صلاحدید پزشک می‌توان آن را برای افرادی که کیفیت زندگی آنها به دلیل افتادگی لب‌های داخلی بدتر شده  و برایشان یک ضرورت پزشکی شده است انجام داد. اما یک سری فاکتورهای مرتبط با سن باید حتما برای آن ها در نظر گرفته شود.

علت اهمیت سن در عمل لابیاپلاستی 

علت اهمیت سن در عمل لابیاپلاستی 

لابیاپلاستی یک جراحی پلاستیک نسبتاً جزئی است، اما قابل برگشت نیست و تصمیم برای انجام عمل لابیاپلاستی چندان ساده نیست. در حالی که بسیاری از زنان جوان در مقطعی از زندگی خود احساس نارضایتی از ناحیه تناسلی خود دارند ولی انجام تغییرات جراحی معمولاً قبل از رسیدن به بلوغ عاطفی و جسمی توصیه نمی شود.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده باید اشاره کنیم که انجام عمل لابیاپلاستی بهترین گزینه برای بازگرداندن راحتی، اعتماد به نفس و کیفیت زندگی است.

درست است که سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی می تواند بعد از 18 سالگی شروع شود ولی معمولا انجام این عمل صرفا با هدف تغییر ظاهر پیشنهاد نمی شود بلکه می توان به رفع مشکلات نیز کمک کرد.

توجه داشته باشید تغییرات در اندازه و شکل ظاهری لابیاها کاملا طبیعی است و به ندرت نشان دهنده یک مشکل بالقوه است. به همین دلیل انجام جراحی زیبایی در چنین حالتی ممنوع است زیرا احتمال انجام جراحی ترمیمی افزایش می یابد.

مناسب ترین سن برای عمل لابیاپلاستی 

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی می تواند بعد از 18 سالگی یعنی پایان سن بلوغ باشد و تا 65 سالگی و معمولا پیش از یائسگی آن را انجام داد، توجه داشته باشید که در این بازه زمانی هم بلوغ جسمی و هم بلوغ فکری کامل شده و فرد معمولا از نظر جنسی فعال است.

البته سنین بالاتر و پایین تر از این بازه نیز می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند اما انجام این عمل در سنین پایین تر از 18 سال به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و در سنین بالا هم میزان سلامت جسمی فرد از منظر قابلیت بدن در بهبود زخم، فاکتوری مهم در تصمیم گیری برای انجام عمل پیشنهاد نمی شود.

به منظور انجام لابیاپلاستی در کرج توسط دکتر ناهید خواجه وند با شماره 02632232099 تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را در زن مجرد انجام داد؟

جراحی لابیاپلاستی در زنان مجرد نیز قابل انجام است و آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند. پرده بکارت تقریباً 4-3 سانتی متر داخل لب ها قرار دارد و جراحی لابیاپلاستی به هیچ وجه به این ناحیه آسیب نمی رساند.

آیا می توانم زیر سن 18 سال عمل لابیاپلاستی انجام دهم؟

در حالی که به طور کلی سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی  بالای 18 سال است و انجام آن در سنین کمتر با توجه به شرایط جسمانی فرد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی هستند؟

اگر زنی هستید که به دلیل ظاهر لابیای خود احساس ناراحتی می کنید، ممکن است کاندیدای خوبی برای این جراحی باشید. عوامل دیگری که به کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی کمک می کند عبارتند از:
– حداقل 18 سال سن
– داشتن سلامت جسمی

در نهایت…

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی 18 سال یا بیشتر است، البته کاندید مناسب باید حتما سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد، در انتها اگر هر سوال دیگری در مورد این موضوع دارید به قسمت انتهایی یعنی نظرات مراجعه نمایید.  

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا