دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

مراقبت های قبل از لابیاپلاستی چیست و چگونه برای جراحی آماده شویم؟!

اکثر خانم ها جراحی لابیاپلاستی را برای دلایل پزشکی و یا زیبایی ظاهر انتخاب می‌کنند و همین دلیل باعث شده است لابیالاستی هر ساله بین مردم معمول تر شود. جراحی لابیاپلاستی جراحی ترمیمی است که ظاهر لابیاها را تغییر می‌دهد. مراقبت های قبل از لابیاپلاستی در کرج برای انجام این جراحی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

این جراحی باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می‌شود و در نتیجه کیفیت رابطه جنسی آن ها را افزایش می‌دهد. این جراحی در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود و دوره نقاهت سخت و طولانی ندارد و شما خیلی زود می‌توانید به کار های روزانه خود را از سر بگیرید.

اگر قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که قبل از جراحی چه اقداماتی لازم است که انجام دهید و همینطور چه کارهای را باید انجام دهید تا خود را برای این عمل آماده کنید.

آماده شدن برای جراحی لابیاپلاستی

از لحظه ای که تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید و یا زمان جراحی خود را تعیین کرده اید، باید شروع به انجام مراقبت های قبل از لابیاپلاستی در کرج کنید و خود را برای این جراحی آماده کنید.

در ابتدا شروع کنید به تحقیق کردن، نام جراحی را در گوگل سرچ کنید و اطلاعاتی در ارتباط با این جراحی کسب کنید (برای داشتن اطلاعات در مورد این جراحی مقاله لابیاپلاستی را بخوانید). بررسی کنید که این جراحی تحت پوشش بیمه شما هست یا خیر (از آنجایی که جراحی لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی است، بیمه تامین اجتماعی آن را پوشش نمی‌دهد).

همینطور در مورد مراقبت های بعد از لابیاپلاستی نیز اطلاعاتی کسب کنید تا بدانید بعد از جراحی برای بهبودی سریع چه کارهایی را باید انجام دهید.

آماده شدن برای جراحی لابیاپلاستی
آماده شدن برای جراحی لابیاپلاستی

قبل از جراحی شما یک جلسه مشاوره با جراح خود دارید که در طی این جلسه مشخص می‌شود که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام جراحی لابیاپلاستی هستید یا خیر.

هنگامی که کاندید مناسب این عمل جراحی در نظر گرفته شدید، باید مطمئن شوید که انتظارات واقع بینانه از انجام این عمل دارید. بسیاری از زنان خواسته‌های غیرواقع‌بینانه‌ای برای نتایج جراحی دارند، که باعث نارضایتی آنها از نتایج می‌شود.

دستورالعمل هایی برای آماده شدن برای انجام جراحی لابیاپلاستی

در ادامه چند دستورالعمل معمول که باید قبل از جراحی از آنها آگاه باشید و آن ها را رعایت کنید را بریا شما آورده ایم:

حداقل دو هفته قبل از جراحی لابیاپلاستی، حتما از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. انواع غذاها، داروها و مکمل‌ها، از جمله آسپرین، ویتامین E و روغن ماهی که خون را رقیق می‌کنند و خطر خونریزی در حین جراحی لابیاپلاستی و کبودی در دوران نقاهت را افزایش می‌دهند. اگر مطمئن نیستید که داروهای شما در این دسته بندی ها قرار می گیرند، در طی جلسه مشاوره خود با پزشک از او بپرسید.
حداقل چهار هفته قبل از انجام جراحی لابیاپلاستی از مصرف مکمل ها مانند ویتامین C، مکمل های گیاهی و مکمل های کاهش وزن خودداری کنید.
حداقل هشت ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و ناشتا باشید. پزشک شما در جلسه مشاوره ممکن است به شما توصیه کند که بعد از 12 شب هیچ چیزی نخورید و نیاشامید. با این حال، اگر داروهایی دارید که باید مصرف کنید، می‌توانید در مورد آنها را با پزشک خود صحبت کنید تا به شما بگوید استفاده آن برای مشکلی ایجاد می‌کند یا خیر.
شب قبل از عمل، به اندازه کافی بخوابید و بیدار نمانید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بدن شما می تواند به سرعت و به درستی بهبود یابد.
پس از عمل لابیاپلاستی شما توانایی رانندگی نخواهید داشت و به شخصی نیاز دارید که شما را به خانه برساند. این قضیه بسیار مهم است، به خصوص اگر جراحی شما تحت بیهوشی عمومی انجام شده باشد. در حالی که برخی از زنان انتخاب می کنند که جراحی با بی حسی موضعی انجام شود، برخی نیز انتخاب می کنند جراحی تحت بیهوشی عمومی انجلم شود. در هر صورت، شما نباید خودتان تا خانه تنها بروید.
کمپرس های یخ به کاهش تورم، کبودی و ناراحتی شما کمک می کنند. استفاده از کمپرس یخ در 3 روز اول پس از جراحی لابیاپلاستی بسیار مهم است و باید هر 1 تا 2 ساعت یک بار در حالت بیداری روی ناحیه تحت درمان اعمال شود. مراقب باشید که کمپرس های یخ را نگه دارید، اما یخ را مستقیماً روی پوست قرار ندهید. پس قبل از جراحی کمپرس های یخ را خریداری کرده و در فریزر نگه داری کنید.

اگر می خواهید در مورد جراحی لابیاپلاستی اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا از کاندید بودن آن مطلع شوید و وقت ملاقات تعیین کنید، همین امروز با مطب دکتر ناهید خواجه وند تماس بگیرید.

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا