دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

هزینه عمل لابیاپلاستی در کرج (سال 1402) چقدر است؟!

اگر قصد دارید که روش لابیاپلاستی را برای جوانسازی واژن انجام دهید، ممکن است این سوال را داشته باشید که هزینه این جراحی دقیقاً چقدر است و چه عواملی بر روی هزینه عمل لابیاپلاستی در کرج تاثیر می‌گذارد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش اندازه فرج (لبه های واژن) از طریق برداشتن بافت اضافی از لابیا بزرگ و یا لابیا مینور (اغلب، لابیا مینور را تغییر می‌دهند) است. روند پیری طبیعی، بارداری و زایمان، تغییرات وزن و ژنتیک شما ممکن است در ایجاد پوست اضافی یا شل شدن لابیا ها نقش داشته باشند. زنان ممکن است برای زیبایی، راحتی فیزیکی یا بهبود عملکرد، جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند. لابیاپلاستی ممکن است با چندین روش برای جوانسازی واژن مانند پرینوپلاستی، واژینوپلاستی یا کاهش هود کلیتورال ترکیب شود.

چه چیزی بر هزینه عمل لابیاپلاستی در کرج (سال 1402) تاثیر می گذارد؟

جراحیک جراح و متخصص زنان با تجربه‌تر و دارای گواهی بورد معمولاً هزینه‌های بالاتری برای مهارت‌های خود و بنابراین هزینه‌های مشاوره بالاتری نسبت به جراحی که فاقد گواهی بورد است، دارد.
متخصص بیهوشیدقیقاً مانند جراح و متخصص زنان و زایمان، آموزش و تجربه روی هزینه تأثیر می گذارد. لابیاپلاستی با بیهوشی عمومی انجام می شود که نیاز به تخصص بیشتری دارد و هزینه بیشتری نسبت به بی حسی موضعی دارد.
مکاناینکه پزشک در چه منطقه ای در حال فعالیت است بر روی هزینه جراحی می‌تواند تاثیر گذار باشد.

هزینه عمل لابیاپلاستی در کرج (سال 1402) شامل چه مواردی می شود؟

زمانی که جراح برای انجام عمل لابیاپلاستی صرف می کند معمولاً به عنوان «هزینه متوسط» یا «حق الزحمه جراح» شناخته می شود.
این در واقع نرخ ساعتی جراح شما است. در نظر داشته باشید که جراح شما هزینه های دیگری مانند اجاره، حقوق و دستمزد، بیمه و لوازم پزشکی و اداری به اضافه حقوق شخصی خود را دارد که همه آن ها هم حساب می‌شود.

همچنان که متغیرهای دیگر اضافه می‌شوند، هزینه‌ی لابیاپلاستی افزایش می‌یابد. کادر پزشکی در اتاق (متخصص بیهوشی، پرستاران، دستیاران جراح)، ابزار و لوازم مورد استفاده در حین لابیاپلاستی (سوزن، باند، روپوش، دستکش و غیره)، داروها قبل، در حین و بعد از لابیاپلاستی (آرام‌بخش‌ها، مسکن‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و غیره) و هزینه استفاده از اتاق عمل بیمارستان یا مرکز.

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

با در نظر گرفتن مواردی که در بالا گفته شد، ممکن است از خود بپرسید که هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ با احتساب همه متغیرهایی که در مورد آن صحبت کردیم (منهای هزینه های شخصی شما)، هزینه عمل لابیاپلاستی بستگی به شخص بیمار دارد و قیمت برای همه یکی نیست.

آیا بیمه هزینه عمل لابیاپلاستی را در سال 1402 پوشش می دهد؟

جراحی های زیبایی روش هایی برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی برای بهبود ظاهر و عزت نفس فرد هستند. جراحی های ترمیمی روش‌هایی هستند بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن ناشی از نقص‌های مادرزادی، ناهنجاری‌های رشدی، تروما، بیماری، عفونت یا تومورها انجام می‌شود. به طور خلاصه جراحی های ترمیمی بیشترین احتمال تحت پوشش بیمه شدن را دارند. عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند. روش های ترکیبی جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی که دارای مزایای زیبایی شناختی و عملکردی می‌باشد، ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

در مورد لابیاپلاستی، معمولاً تحت پوشش بیمه پزشکی قرار نمی گیرد. همانطور که گفته شد، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که در آن زنان برای اصلاح آسیب واژن ناشی از ضربه یا زایمان، لابیاپلاستی انجام می‌دهند. در این موارد، بیمه درمانی ممکن است برخی از پوشش های مالی را ارائه دهد. اما اگر هیچ مشکلی نباشد، از آنجایی که جراحی لابیاپلاستی، عمل زیبایی استت تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت. و تمامی هزینه ها به عهده خود بیمار می‌باشد.

هزینه لابیاپلاستی
هزینه لابیاپلاستی

کلام آخر

اگر جراحی زیبایی لابیاپلاستی انتخاب مناسبی برای شماست، امیدواریم این مقاله به شما دیدگاهی درباره هزینه عمل لابیاپلاستی داده باشد. جوانسازی واژن یک جراحی زیبایی محبوب است و تغییرات در لابیا مینور و یا لابیا بزرگ می‌تواند به زنان کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و رابطه جنسی بهتری را تجربه کنند. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که انجام لابیا پلاستی هیچ تاثیری بر روی میل جنسی افراد ندارد. تنها اعتماد به نفس شخص بالا تر می‌رود و شخص از بدن خود رضایت کامل دارد.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

سوالات متداول

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا