دکتر خواجه وند
دکتر خواجه وند

هزینه iui در کرج (سال 1402)

هزینه iui در کرج به عنوان یکی از راه های درمان ناباروری در زنان مبحث قابل توجه در زمان تصمیم گیری برای زوج نابارور می باشد که قصد انجام روش های درمانی جدید را دارند. iui یا همان لقاح داخل رحمی  یک روش پزشکی است که در آن اسپرم مستقیماً به رحم وارد می­شود تا احتمال لقاح بیشتر شود.

  زوج ها و افرادی که امید به فرزندآوری دارند ممکن است iui را به جای لقاح آزمایشگاهی IVF یا به عنوان پیشروی برای لقاح آزمایشگاهی انتخاب کنند، که انجام این کار هم آسان تر بوده و هم نیازمند هزینه بسیار کمتری می باشد. در هرصورت برای زوجی که به دنبال این نوع درمان باروری است، توجه و درک هزینه  iuiبرای ایجاد بودجه و دانستن ریز تمام مخارج درمانی موضوع بسیار مهمی است.

بنابراین زوجی که به دنبال درمان های باروری هستند طبق مشاوره های پزشک خود متوجه می شوند که انجام iui راحت تر و هزینه کمتری داشته و در مدت زمان زودتری به نتیجه می­رسد.

نکته مهم دیگر اینکه بیمه ممکن است بخشی از درمان های iui  را پوشش دهد، که اگر نوع بیمه شما پوشش کافی داشته و بیمه تکمیلی  باشد، قاعدتا متحمل هزینه کمتری خواهید شد.

میزان هزینه iui در کرج در حال حاضر

انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه یکی از مهمترین عواملی است که کمک می کند تا میزان هزینه iui به حداقل ممکن برسد. دکتر خواجه وند از پزشکان دلسوز و ماهر در زمینه درمان ناباروری و زنان و زایمان است که با توجه به تجاربی که در این زمینه دارد کمک می کند رحم بیمار در سریع ترین زمان ممکن بارور شده و از هزینه های تجدید کار و یا روش های مشابه دیگر دور باشد.

میزان هزینه iui در کرج در حال حاضر

 پزشکان متخصص زنان زایمان و نازایی  معتقدند. سه مولفه حیاتی وجود دارد که میزان هزینه های بیمار را تعیین می کند:

مصرف داروهابرای اطمینان از اینکه تخمک گذاری در زمان مناسب انجام می شود، مصرف داروهایی که پزشک تجویز می­کند ضروری است. داروهای مورد نیاز برای آی یو آی می‌تواند در هر سیکل اجرای آی یو آی متغیر باشد، این دارو ها متناسب با آنچه برای تحریک فرآیند تخمک‌گذاری لازم است تجویز می­شود.
مانیتورینگ و کار خونبرای اطمینان از اینکه فولیکول های حاوی تخمک با سرعت مناسبی رشد می­کنند، پزشک انجام خون گیری را برای بیمار ضروری می­داند. این کار برای هر چرخه هزینه خود را دارد.
تلقیح مهم ترین کار یعنی فرآیند تزریق اسپرم به رحم نیز نیازمند هزینه های خاص خود می­باشد.

موارد دیگری که می­تواند در میزان هزینه iui در سال 1402 نقش داشته باشد

اگر  iuiطبیعی را در مقابل iui  تحریک شده انتخاب کنید، ممکن است برای داروها خرج کمتری نمایید. با iui  طبیعی، لقاح بر اساس زمان بندی انجام می­شود و از داروها برای شروع چرخه تخمک گذاری استفاده نمی شود. به عنوان نمونه طبق یک بررسی دقیق تفاوت هزینه، CCRM Fertility نسبت به هزینه IUI طبیعی بیشتر محاسبه شده است. در حالی که IUI تحریک شده قاعدتا بخاطر سبک درمان منحصر به فرد خود هزینه بالاتری دارد.

با این حال، با اطمینان می توان گفت که هزینه iui  بسیار کمتر از آن چیزی است که ممکن است بیمار برای روش IVF بپردازد. و این تفاوت هزینه کرد به خاطر روش های درمانی و طول درمان هر یک از این دو نوع درمان iui  و ivf می­باشد.

از طرفی طبق نظر پزشک و مشاوره با خود بیمار در صورت نیاز به دریافت تخمک یا اسپرم اهدایی، استفاده از جانشین برای حمل نوزاد تا پایان تولد یا انتخاب روش‌های اضافی مانند آزمایش ژنتیک، این شرایط وجود دارد که زوجین نیازمند هزینه کرد بیشتری باشند.

علاوه بر براورد دارو ها و مراحل درمانی در بررسی هزینه iui لازم است که هزینه ویزیت و دفعات مشاوره های قبل و بعد از عمل نیز در نظر گرفته شود.

برنامه ریزی مالی زوج برای هزینه iui و میزان پوشش بیمه ای

اگر تصمیم به انجام باروری با انجام iui  را دارید و برای آن برنامه ریزی می­کنید، لازم است نکاتی را در این خصوص در اختیار داشته باشید. از جمله این نکات این است که در کنار عمل لقاح و iui  هزینه های دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. از جمله اینکه پیش از انجام IUI، باید دو تا چهار بار به پزشک مراجعه کنید، همچنین نیاز است تا برای بررسی و اندازه‌گیری فولیکول و برای ارزیابی مدت زمانی که رحم به باروری نیاز دارد چند بار سونوگرافی انجام شود. اگر سایر هزینه های نامبرده مانند سونوگرافی، تحت پوشش بیمه شما قرار دارند پس نسبت به بخش مهمی از فرایند عمل هزینه چندانی نخواهید داشت. در اینصورت بیشترین هزینه این بخش که مربوط به قبل از عمل iui می­باشد فقط به جلسات مشاوره و ویزیت های شما تعلق می­گیرد.

در خصوص اینکه کدام بخش های آی یو آی تحت پوشش بیمه معمولی دارد باید گفت که این بیمه ممکن است برخی از داروهای مورد نیاز برای IUI را پوشش ندهد. همچنین اگر تزریق ماشه‌ای برای تحریک تخمک‌گذاری ضروری باشد، بیمه معمولی دوز Ovidrel را پوشش نمی­دهد. پوشش بیمه تکمیلی می­تواند به کاهش هزینه کرد شما کمک کند.

مقایسه میزانه هزینه iui با هزینه ivf

در خصوص جایگاه علمی روش آی یو آی و باروری به روش آی وی اف باید گفت که اگرچه هرکدام از این دو روش در مراحل باروری رحم تفاوت های زیادی باهم دارند اما خوشبختانه هردوی این روش ها از نظر علم ژنتیک و پزشکی تضمینی بوده و تا کنون نتایج قابل قبول و سطح بالایی از موفقیت را از آن خود نموده است.

✔بیشتر بخوانید: بهترین دکتر برای ivf در کرج

اما در خصوص هزینه کرد روش آی یو آی و آی وی اف باید گفت با توجه به فرایند باروری رحم و تشکیل جنین، طول مدت زمان باروری رحم و نیز نوع داروها و سایر مراحل ویژه و منحصر به فردی که هریک از دو روش دارند، میزان هزینه iui با هزینه آی وی اف نیز متفاوت است.

✔بیشتر بخوانید: مراحل ivf

تا کنون در بسیاری از کلینیک های پزشکی خصوصی و نیز بیمارستان های دولتی اینطور براورد شده است که در اکثر موارد میزان هزینه iui به مراتب بسیار کمتر از خرج عمل ivf بوده است.

امروزه خوشبختانه جایگاه علم ژنتیک و تشکیل رویان به مرتبه ای از پیشرفت رسیده است که می توان به روش های مختلف و تحت پوشش بیمه ای و با حضور مجرب ترین پزشکان زنان، زایمان و نازایی مشکل ناباروری را حل نمود.

دکتر خواجه وند

دکتر ناهید خواجه وند

متخصص زنان، زایمان و نازایی، اتمام پزشکی عمومی در سال 92 از دانشگاه بزشکی ایران، گذراندن دوره تخصصی از سال 95 تا 99 در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، دارای بورد تخصصی زنان و زایمان ، گذراندن سه دوره جراحی زیبایی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا